Yalın üretim sistemi

Giriş

Yalın Üretim Sistemi Eğitim ve Danışmanlık firmasını tercih ederek yeni bir dünyaya açılan kapıları aralamış olacaksınız. Dünya klasmanında iş ortağımız Leonardo Grpoup AG ile yaptığımız iş birliği ile dünyanın önde gelen firmalarının uyguladığı ve başarısı kanıtlanmış uygulama sistemlerini size sunuyoruz. Tecrübeli danışmanlarımız ile firmanızın yalın dönüşüm yolunda çok daha hızlı ve emin ilerlemesini, yalın düşüncenin firmanızda tüm çalışanların benimsediği kültür haline gelmesini sağlıyoruz.

Nasıl çalışıyoruz?

Sizlere hizmet sunmadan önce yalın düşüncenin temel prensiplerinden biri olan "GECHI GEMBUTSU" (git yerinde gör) prensibini uygulayarak firmanızı ziyaret ediyoruz. Firmanız hakkında temel görüşlerimizi oluşturmak, uygulanacak projenin kapsamını belirlemek ve firma yönetiminin yalın düşünce hakkında fikirlerini almak üzere birlikte 1 - 2 saat sürecek bir toplantı, firma tesislerinde genel ziyaret ve görüş alışverişi yaparak proje taslağını belirliyoruz.

Sizi ziyaret eden danışmanımız tarafından hazırlanan YALIN ÜRETİM PROJESİ önerisi ziyaretten bir hafta sonra ilgili yetkili kişiye sunulur. Proje taslağı aşağıdakileri içermektedir. 

  • Genel bilgilendirme: Yalın üretim sistemi hakkında genel bilgileri içermektedir.
  • Kapsam: Proje kapsamında bulunan her bir yalın üretim tekniğinin içeriği ayrı ayrı tanımlanmaktadır. Örneğin 5S, KAİZEN, TPM, SMED vb. tekniklerin uygulama sonuçları ve uygulama yolu kısaca anlatılmaktadır.
  • Proje zaman planı: Proje kapsamında verilen her tekniğin hayata geçirilmesi için gereken süre ve bu süre içinde sunulancak danışmanlık hizmetinin adam-gün cinsinden ne kadar olacağını gösteren proje planıdır. Bu plan elbette ki öneri plandır ve proje takımlarının kurulması ve sonrasında yapılacak analizler ile bu süre bir miktar değişebilmektedir. Bizim tecrübemize göre bu değişim çok az olmaktadır.
  • Fiyatlandırma: Adam-gün birim fiyatı, aylık kesilecek fatura miktarı ve toplam proje bedelinin ne olacağı hakkında bilgi
  • Projede görev alabilecek danışmanlarımız hakkında ve referanslarımız hakkında genel bilgi ile iletişim bilgileri

Proje taslağı üzeYalın üretim sistemi yayılımırinde yapılan görüşmeler ile müşteri ihtiyacının tam olarak projeye yansıması sağlanmaktadır. Başlangıç toplantısına kadar müşterimize gerekli desteği vererek proje başlangıcına kadar yapılması gereken hazırlıkların tam ve gerektiği gibi yapılmasını sağlanmaktadır. Böylece müşterimizin doğru işi, doğru bir başlangıç ile yapması temin edilmektedir.

Proje başlangıcı öncesi veya başlangıcından hemen sonra firma ile bir danışmanlık sözleşmesi düzenlenmektedir.

Genel bilgi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yalın üretim sistemi üst yönetimden başlayarak alt kademelere yaygılaştırılmaktadır. Bu bakımdan öncelikli hedefimiz firmanın üst yönetiminin yalın dönüşümü yaşaması ve sistemi tam olarak anlamasıdır. Daha sonra tüm firmaya kolayca yaygınlaşabilmektedir.

Bazı firmalar hızlı dönüşüm dolayısı ile hızlı sonuç istemektedirler. Bu durumu pek önermiyoruz. Çünkü hızlı dönüşüm, çalışanların sistemi anlamaları gerektiğinden ve firmanın dönüşüm için ayıracağı kaynakların mevcut kaynaklardan ayrılması gerektiğinden firmayı zorlamaktadır. Bu durum projesinin başarısını doğrudan tehlikeye düşürebilmektedir. Bu bakımdan plana sadık kalmak ve gereğinden fazla zorlamamak daha başarılı sonuç almamızı sağlamaktadır.

Ayrıntılı bilgi

Ayrıntılı bilgi almak için Bize ulaşın

Kimler sitede

58 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Site Bilgileri

Kullanıcılar
6480
Makaleler
346
Makale Görünüm Sayısı
2344326