Eğitimin Konusu

. Beyin fırtınasıi

. Ishigava diyagramı (Balık kılçığı)

. Karar matrisi

. Veri toplama

. Grafikle ifade etme

. Gantt şeması

. Histogram, CPK, CMK, CM, gage R&R analizi

. Pareto diyagramı

. 5N analizi

. İstatiktiksel proses control (İPK, SPC)

. CEDAC Tekniği

Süre

Eğitimin süresi 1 gün (8 saat)  teorik eğitim olarak belirlenmiştir.

Eğitimin Hedefi

Popüler kültür, moda trendlerini belirleyen en önemli etken olmuştur. Tüketiciler artık filmler, müzikler, televizyon yayınları ya da diğer medya ürünlerinden daha çok etkilenmektedirler. Tüketici tercihlerindeki bu değişim karşımıza “hızlı moda” kavramını çıkarmıştır. Artık son kullanıcılar giyim ve tekstil ürünlerinden daha yüksek kalite ve daha fazla görsel ve fonksiyonel performanslar talep etmektedir. Tüketiciler her geçen gün moda ürünlerinde daha fazla çeşit ve alternatif aramaktadır. Bir mağazayı ziyaret eden tüketici, aynı mağazayı ikinci kez ziyaret ettiğinde ilk gelişinde görmüş olduğu ürünleri tekrar görmek istememekte, yeni ürünlerin tüketimine sunulmuş olmasını beklemektedir.

 

Tüketicilerin bu taleplerinin karşılanması için çaba sarf eden hazır giyim firmaları bir sorunla karşılaşmaktadırlar. Belki benzer sorunlar ile daha öncede karşılaşılıyordu, ancak günümüzün en büyük özelliği bu sorunların daha hızlı ve etkin bir şekilde çözülmesi gerektiğidir. Ayrıca yapılan iyileştirmenin sürdürülebilir olması da diğer önemli bir beklentidir.

 

Bu eğitim çalışmasında ortaya çıkan sorunların nasıl çözülmesi gerektiği konusunda kullanılabilecek bazı tekniklerin uygulamalı eğitimi verilecektir.

 

Kimler Katılabilir

Orta Kademe Yöneticiler, Üretim Bölümü Çalışanları ve Yöneticileri, Mühendisler

 

Ayrıntılı Bilgi İçin

İletişim biligleri için tıklayınız

Site Bilgileri

Kullanıcılar
5745
Makaleler
328
Makale Görünüm Sayısı
1339494

Kimler sitede

103 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi